1_crop_size.jpg2_crop_size.jpg3_crop_size.jpg4_crop_size.jpg

Za hezkého počasí

Pokud jste si na dovolenou objednali dokonalé letní počasí, budete si připadat jako v ráji. Staňkovský rybník přímo vybízí k aktivitám pro všechny členy rodiny. Je ideálním místem pro rybaření, koupání, ježdění na lodičkách a šlapadlech, nebo třeba jen k odpočinkovému lenošení na dece. A když si večer tiše sednete na břeh rybníka, možná uvidíte vodníka sedícího opodál, nebo víly lehce tančící na hladině.

V nejbližším okolí se nachází opravdu veliké množství cyklostezek. Díky rovinatému terénu výlety na kole zvládnou i méně zdatní cyklisté, nebo rodiny s dětmi. Na druhou stranu ti zdatnější si mohou zvolit výlet o to delší. Kromě značených cyklotras tu najdete i několik cyklistických naučných stezek a zajet si můžete i do Rakouska. Hranice s Rakouskem jsou od nás vzdáleny necelých pět kilometrů.

Pokud jste si zapomněli plavky i rybářský prut a na kole nejezdíte, můžete si vybrat z početných pěších naučných stezek. Nebo se jen tak procházet po okolních lesích a sbírat borůvky, brusinky, houby a jiné dobrůtky, kterých je tu plno.

O cyklotrasách a naučných stezkách se více dozvíte na www.trebonsko.cz/cyklo-turistika/Autocamp OASA ***